2015

Luhačovice rozezní už devatenáctá Akademie Václava Hudečka

LUHAČOVICE – Slavnostním koncertem bude v pondělí 27. července v 19.30 hodin v luhačovickém Domě kultury zahájen již XIX. ročník Akademie Václava Hudečka. Serveru Zlin.cz to sdělila ředitelka Sdružení Václava Hudečka Miroslava Krumpolcová.

http://zlin.cz/519611n-luhacovice-rozezni-uz-devatenacta-akademie-vaclava-hudecka

Hudečkova akademie představuje další talenty

Luhačovice - Světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček včera zahájil již devatenáctý ročník Akademie Václava Hudečka. Divákům se představila také vítězka minulého ročníku houslistka Ludmila Pavlová, dále pak Jiří Stivín s dcerou Markétou a komorní sdružení Musica Minore. Mladí talentovaní houslisté a houslistky ve věku od deseti do dvaceti let projdou v Luhačovicích čtrnáctidenním houslovým maratonem. Zkouška na koncert houslisty Václava Hudečka v sále domu Elektra v Luhačovicích. Zdroj: http://slovacky.denik.cz/z-regionu/hudeckova-akademie-predstavuje-dalsi-talenty-20150728-iwmm.html

2014

Luhačovice budou hostit houslovou Akademii Václava Hudečka

Talentovaní mladí houslisté se přijedou příští týden školit do Luhačovic na Zlínsku. Věnovat se jim bude houslista Václav Hudeček. Akademie nesoucí jeho jméno se v lázeňském městě věnuje mladým hudebníkům již 18. rokem. Přijede 18 mladých houslistů, 11 dívek a sedm chlapců ve věku 14 až 22 let, také jeden Korejec a jedna dívka z Běloruska, řekla ČTK ředitelka pořadatelského Sdružení Václava Hudečka Miroslava Krumpolcová.

www.blesk.cz/clanek/live-kultura/265102/luhacovice-budou-hostit-houslovou-akademii-vaclava-hudecka.html

Virtuos Václav Hudeček říká: Kdybych nehrál, byl bych pilot

Luhačovice - /ROZHOVOR/ Hyperaktivita. Ta přivedla Václava Hudečka jako malého k houslím. Dnes tento uznávaný houslový virtuos předává už poosmnácté své vědomosti mladým talentům v Luhačovicích na Akademii. O tom, co mají společného jeho nejúspěšnější studenti a čím by byl, kdyby nezasvětil svůj život houslím, se rozhovořil.

http://zlinsky.denik.cz/kultura_region/virtuos-vaclav-hudecek-rika-kdybych-nehral-byl-bych-pilot-20140731.html

Pod vedením houslového mistra Hudečka startuje Akademie

Zlín - /ROZHOVOR/ Talentovaní mladí houslisté budou mít i letos možnost vylepšit své hudební umění. Pomůže jim v tom přední český virtuos Václav Hudeček.

zlinsky.denik.cz/kultura_region/pod-vedenim-housloveho-mistra-hudecka-20140728.html

Video / Týdeník Luhačovické televize 12. srpna

V novém vysílání týdeníku Luha TV můžete sledovat reportáže z předávání kandidátek do podzimních komunálních voleb, z Galavečera Akademie Václava Hudečka a ze závodů v orientačním běhu Luhačovický Rumpál.

http://www.luhacovice.cz/26829n-video-tydenik-luhacovicke-televize-12.-srpna

Virtuos Hudeček: „Obdivuji všechny rodiče, kteří dají děti na muziku"

Fenomenální houslista Václav Hudeček na přelomu července a srpna tráví léto v Luhačovicích, ovšem v plném pracovním tempu. Jeho dny sestávají jednak z učení mladých houslistů v rámci osmnáctého ročníku Akademie Václava Hudečka a také z účasti na koncertech, které se konají během s ní spojeného hudebního festivalu.

http://www.luhacovice.cz/26823n-virtuos-hudecek-obdivuji-vsechny-rodice-kteri-daji-deti-na-muziku-quot

Nejlepší houslistkou letošní Hudečkovy Akademie je dívka z Prahy

Slavnostní program v sále Rondo kulturního domu Elektra zakončil v pátek 8. srpna osmnáctý ročník Akademie Václava Hudečka a s ní spojený festival Svátky hudby v Luhačovicích.

http://www.luhacovice.cz/26831n-nejlepsi-houslistkou-letosni-hudeckovy-akademie-je-divka-z-prahy

2013

Akademie Václava Hudečka po sedmnácté od 29. července do 10. srpna

V pondělí 29. července zahájí slavnostním koncertem Václav Hudeček čtrnáctidenní luhačovický maratón. Bude pracovat s osmnácti vybranými mladými houslisty, ti se následovně představí veřejnosti na třech Absolventských koncertech.

Václav Hudeček opět hledá koncertní mistry

Luhačovice - Akademie Václava Hudečka je letní škola otevřená pro nadané mladé houslisty. Letos se jí zúčastní 18 vybraných mladých houslistů včetně dvou cizinců z Paraguaye a Ruska. Představí se na třech absolventských koncertech a na závěrečném galakoncertu. Sedmnáctý ročník akademie v Luhačovicích otevře dnes večer koncert houslistů Václava Hudečka a Markéty Vokáčové, harfistky Kateřiny Englichové a Janáčkova komorního orchestru Ostrava.

Václav Hudeček: Poslouchám i lidovky, mám rád Čechomor a Nohavicu

Luhačovice /ROZHOVOR/ – Talent a píle. Ty nechybí nadějným houslistům, kteří se na deset dnů stali studenty světově uznávaného houslového virtuóza Václava Hudečka. Součástí právě probíhající Akademie Václava Hudečka je i mezinárodní hudební festival Svátky hudby, na kterém vystupují uznávané hudební osobnosti a vítězové předešlých ročníků. O své cestě na vrchol, zážitcích a výuce talentovaných studentů se rozhovořil Václav Hudeček.

Anton Čonka vítěz letošní Akademie Václava Hudečka

V pátek 9. srpna se předávaly ceny XVII. ročníku Akademie Václava Hudečka konané pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka. Kromě Mistra Václava Hudečka, byl přítomen i jeho nepostradatelný pomocník, absolvent a vítěz minulých ročníků, dvaadvacetiletý rodák z Prahy Jan Mráček.

http://www.luhacovice.cz/26463n-anton-conka-vitez-letosni-akademie-vaclava-hudecka

2012

Mladí houslisté se učí pod vedením Václava Hudečka. Letos už po šestnácté

Luhačovice – Osmnáct talentovaných mladých hudebníků se sjelo do lázeňského města Luhačovice. Rekreace je ale nečeká. Pod vedením virtuosa Václava Hudečka se budou dva týdny zdokonalovat ve hře na housle. Dovednosti, nabité během dne ve zkušebnách, zúročí při několika veřejných koncertech. Nejlepší z nich si pak z kurzu odveze i nové mistrovské housle.

 

Video a pokračování článku zde:

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/190120-mladi-housliste-se-uci-pod-vedenim-vaclava-hudecka-letos-uz-po-sestnacte/?mobileRedirect=off

Václav Hudeček si na akademii letos přivezl asistenta

1. 8. 2012 - Olga Skovajsová

V pondělí 30. července byl v sále Rondo kulturního domu Elektra, slavnostně zahájen šestnáctý ročník Akademie Václava Hudečka. Společně s Mistrem vystoupila  houslistka Markéta Dominikusová, loňská vítězka kurzů Václava Hudečka.

 Sedmnáctiletá studentka pražské konzervatoře loni  získala mistrovský nástroj postavený uznávaným  mistrem Petrem Raczem z Lubů u Chebu. Součástí ceny byla  aktivní účast na Adventních a Vánočních koncertech Václava Hudečka.

„Na loňské akademii jsem obdržela nádherné housle a možnost absolvovat turné s panem Hudečkem. Tyto koncerty jsme absolvovali na přelomu roku. Byla to pro mě obrovská zkušenost, poznala jsem spoustu nových míst. A to hlavní, zahrála jsem si s panem Hudečkem," vysvětlila Markéta Dominikusová, loňská vítězka kurzů.

Od pondělí 30. července do soboty 11. srpna proběhne v rámci akademie devět koncertů.

Bude se hrát v hlavním sále kulturního domu Elektra, v kostele Svaté rodiny v Luhačovicích, v Lázeňském divadle, v hale Vincentka, v Poutním kostele narození Panny Marie ve Štípě a na zámku Nový Světlov v Bojkovicích.

„Po loňské výborné zkušenosti se zámkem Nový Světlov v Bojkovicích, se tu opět vracíme. Po slavnostním zakončení tu proběhne příjemný koncert Ozvěny akademie Václava Hudečka. Představí se tam letošní vítěz nebo vítězka. Další novinkou je, že letos budu mít asistenta. Bude to náš dlouholetý frekventant Jan Mráček, který je už tak dobrý, že je spíše mým kolegou než studentem. Vzhledem k tomu, že chtěl přijet do Luhačovic, tak jsem si pro něho vymyslel tuto práci. Bude se věnovat těm nejmladším. Protože  rozdíly, v porovnání s těmi  staršími, jsou někdy velké. Když se to osvědčí, tak bych v budoucnu ty nejlepší absolventy zval na post asistentů," uvedl Václav Hudeček, houslový virtuos.

Na houslové kurzy Václava Hudečka přijelo letos do Luhačovic osmnáct studentů – třináct dívek a pět chlapců. Sedm frekventantů akademii absolvovalo i v minulých letech. Luhačovické houslové kurzy pořádá Sdružení Václava Hudečka za podpory Zlínského kraje, města Luhačovice, Lázní Luhačovice a. s. a pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka.  Záznam ze zahajovacího koncertu XVI. ročníku Akademie Václava Hudečka, můžete sledovat v Týdeníku od úterý 31. července na www.luhacovice.cz

http://www.luhacovice.cz/26113n-vaclav-hudecek-si-na-akademii-letos-privezl-asistenta

Superhráči. Talenty cvičí mistr Hudeček

Václav Hudeček.

Václav Hudeček. Autor: DENÍK/Jan Karásek

30.7.2012 12:17

Luhačovice - Václav Hudeček, Jiří Suchý, Jitka Molavcová, ale především talentovaní mladí hudebníci se představí na sérii koncertů Akademie Václava Hudečka, která bude v první polovině srpna probíhat v Luhačovicích.

 

 

Akademie je však především dvoutýdenním houslovým kurzem pro devatenáct studentů, jeden z nich letos přijede až z Itálie. Pod vedením Václava Hudečka budou studovat vybrané skladby, které představí na jednom ze tří absolventských koncertů. Nejlepší ze studentů si odnese mistrovský nástroj a doprovodí Václava Hudečka na jeho adventním a předvánočním turné.

Za patnáct let, kdy se akademie koná, má nejen dobrou pověst mezi posluchači, ale také absolventy s výraznými úspěchy. Je jím i Josef Špaček, hlavní koncertní mistr České filharmonie a laureát prestižní soutěže belgické královny Alžběty. Vítězka z roku 2009 a studentka prestižní izraelské univerzity v Tel Avivu Marie Mátlová se představí v sobotu 4. srpna v Luhačovicích a v neděli 5. srpna ve štípském kostele. Akademií prošly i členky souboru Musica Minore, který zahraje na závěrečném galakoncertu v pátek 10. srpna v luhačovickémDomě kultury.

Vítězka minulého ročníku, teprve sedmnáctiletá Markéta Dominikusová, si pochvaluje krásné prostory a zájem posluchačů. Mezi ty každoročně patří i lázeňští klienti. „Někteří z našich klientů se opakovaně vrací a rezervují si pobyty cíleně na dobu konání akademie," uvedla Milena Hrbáčová, kulturní manažerka Lázní Luhačovice, a. s. Lázně nabízejí i speciální balíček Letní relaxace s hudbou, který zahrnuje léčebné procedury, ubytování a permanentku na koncerty akademie.

Přestože je kurz soutěžní, každý ze studentů se snaží zlepšit především sám pro sebe. Jak organizátoři, tak absolventi se shodnou, že akademie má unikátní rodinnou atmosféru. Jan Mráček vzpomíná na to, jak ho kurz zbavil trémy a nastartoval kariéru. V minulém roce se akademie účastnil po osmé, nevynechá ji ani v tomto roce. Ale letos na nové pozici, bude pomáhat Václavu Hudečkovi ve výuce. „Starat se budu především o ty nejmladší. Výuku budu brát s nadhledem, ne každý je génius, ale každého můžeme povzbudit k tomu, aby byl lepší," plánuje Mráček. Z 200 přihlášených bylo vybráno 18 talentů ve věkovém rozmezí 13 až 24 let.

O fungujícím vztahu mezi studenty, posluchači, ale také například sponzory celé akce mluví Miroslava Krumpolcová ze Sdružení Václava Hudečka pro pořádání houslových kurzů.

„Například majitel penzionu, ve kterém býváme ubytovaní, nám dává zvýhodněnou cenu se slovy: Vážím si každého, který něco umí, a když vidím, jak ta děcka dřou..." popisuje Krumpolcová. Když na jeden z ročníků přijela houslistka s patnácti dioptriemi, podařilo se pro ni zajistit operaci. Od té doby primář Pavel Stodůlka vybírá mezi studenty takové, kterým operace očí může usnadnit nejen jejich hudební kariéru.

„Minulý rok na závěrečném koncertě po vyhlášení vítězů vstala jedna posluchačka a řekla, že by chtěla poděkovat jednomu z houslistů a darovat mu pět tisíc. Ty byly nakonec použity na další houslový kurz v Anglii," vzpomíná Krumpolcová na loňský ročník. Ten letošní bude zahájen v pondělí koncertem v Domě kultury v Luhačovicích.

Autor: Jana Karasová

Zdroj:http://zlinsky.denik.cz/kultura_region/superhraci-talenty-cvici-mistr-hudecek-20120730.html

Český houslista Špaček je ve finále prestižní soutěže. Bez spojení se světem

13. května 2012 16:47
Mladý český houslista Josef Špaček, jenž je hlavním koncertním mistrem České filharmonie, postoupil do finále prestižní světové Soutěže královny Alžběty v Bruselu. Pro každého mladého houslistu je takový postup splněný sen, uvedl.
Houslista Josef Špaček
Houslista Josef Špaček | foto: ČTK

Mezinárodní hudební soutěž, která má v houslovém oboru pětasedmdesátiletou tradici, je mezi odborníky považována za nejnáročnější. Už všech dvanáct finalistů, kteří se příštích 14 dnů budou ucházet o titul absolutního vítěze, je označováno za laureáty.

V současné době se finalisté chystají studovat v jednom z belgických zámků novou skladbu, jejíž partitura byla doposud utajena. Nacvičit ji musejí za týden. Po tuto dobu nesmějí mít přístup k telefonu, internetu ani žádný kontakt s veřejností. Také proto je podle Špačka soutěž mezi mladými interprety tak populární.

Špaček rozhovor poskytl krátce předtím, než vstoupil do izolace. "Pro všechny je to sen. Ve finále je už tak vysoká kvalita, že všichni soutěžící, co se tam dostali, mají velkou radost. Jestli je člověk druhý nebo osmý, nehraje roli," řekl letos šestadvacetiletý virtuos, kterému se prý splnil dětský sen. Tuto soutěž zatím žádný Čech nevyhrál.

Do soutěže se podle Špačka přihlásilo více než 160 mladých houslistů z celého světa, do druhého kola postoupilo 78 interpretů a zůstalo 24 účastníků. Dvanáct finalistů pochází například z Ruska, Albánie, Jižní Koreje, Spojených států, Tchaj-wanu i Kanady. Soutěž začala na konci dubna a potrvá měsíc, Špaček v Belgii pobývá již 14 dnů. Samotné finále bude trvat další dva týdny. Kromě nové skladby musejí finalisté přednést ještě houslový koncert a houslovou sonátu.

Špaček se již představil například v Schumannově Houslovém koncertu d moll, Mozartově Houslovém koncertu G dur, Smetanově skladbě Z domoviny i Ravelově Cikánovi. "Vylosoval jsem si na začátku soutěže jedničku, takže jsem první, kdo dnes nastupuje do zámečku ještě s jedním klukem," dodal Špaček, který patří k výrazným talentům mladé české houslové generace.

Nadaný houslista loni v květnu dokončil studia u Itzhaka Perlmana na prestižní newyorské Juilliard School. V roce 2009 zvítězil ve světové houslové soutěži Michaela Hilla na Novém Zélandě, v témže roce absolvoval Curtisův hudební institut ve Filadelfii. Za mimořádné studijní výsledky obdržel na závěr svého studia cenu Fritze Kreislera.

 
Autoři: iDNES.czČTK

Zdroj: http://kultura.idnes.cz/houslista-spacek-je-ve-finale-prestizni-souteze-fu3-/hudba.aspx?c=A120513_164710_hudba_ob

Napsali o nás 2011

/album/napsali-o-nas-2011/vlp-2011-08-04-vm-zlin-1-art-0018-html-jpg/
/album/napsali-o-nas-2011/vlp-2011-08-04-vm-zlin-5-art-0059-html-jpg/
/album/napsali-o-nas-2011/vlp-2011-08-05-vm-zlin-7-art-0077-html-jpg/
/album/napsali-o-nas-2011/vlp-2011-08-08-vm-zlin-7-art-0074-html-jpg/
/album/napsali-o-nas-2011/vlp-2011-08-11-vm-zlin-5-art-0052-html-jpg/
/album/napsali-o-nas-2011/vlp-2011-08-13-vm-zlin-1-art-00114-html-jpg/
/album/napsali-o-nas-2011/vlp-2011-08-13-vm-zlin-2-art-0024-html-jpg/
/album/napsali-o-nas-2011/vlp-2011-08-15-vm-zlin-1-art-0017-html-jpg/

 

Hodnocení XV. ročníku Akademie Václava Hudečka

17. 8. 2011 - Olga Skovajsová

V pátek 12. srpna 2011 proběhl ve vyprodaném sále Městského kulturního domu Elektra závěrečný Galakoncert XV. ročníku Akademie V. Hudečka.

V průběhu koncertu byly studentům rozdány diplomy a ti nejlepší si odnesli ceny. Třetí cenu získala Veronika Košatová. Druhou cenu, mistrovský smyčec z ateliéru SALDO Luboše Odlase převzal Anton Čonka z Prešova. Hlavní cenu,
mistrovské housle postavil pro tuto příležitost Mistr Petr Rácz z Lubů u Chebu, který je osobně vítězce, šestnáctileté Markétě Dominikusové z Letohradu předal.

„Letos jsem to měl obzvláště těžké, protože byla velmi vyrovnaná úroveň účinkujících a musel jsem se rozhodovat až na koncertech. To byly ty poslední kapky, kdy se ty váhy převážily na tu nebo onu stranu. Mám radost,  především z toho, že se k nám připojili čtyři úplně noví lidé a jsou to mladí lidé kolem dvanácti třinácti let. Takže nastupuje nová generace,“hodnotil Václav Hudeček.

„Já jsem to vůbec nečekala, jsem hrozně překvapená a vážím si toho. Na housle hraju od svých čtyř let. Letos jsem na kursech pana Hudečka podruhé a musím říct, že se sem strašně ráda vracím, protože je tady skvělá atmosféra a super lidi. Pan Hudeček je hrozně milý pán,“ sdělila vítězka, šestnáctiletá Markéta Dominikusová, která studuje na pražské konzervatoři u profesora Pavla Kudeláska.

Projekt byl také letos rozdělen do dvou částí – edukativní a koncertní. V té první čekalo studenty dvanáct dnů tvrdé práce pod vedením Václava Hudečka. Za pomoci korepetitorů zvládali každodenní cvičení. Koncertní část obsahovala devět koncertů nejen v Luhačovicích, ale i na Zámku Nový Světlov a v poutním kostele Narození Panny Marie ve Štípě.

Záznam z vyhlášení výsledků ve velmi přátelské a slavnostní atmosféře, můžete sledovat na www.luhacovice.cz premiérově v týdeníku od 23. srpna.

 

 

Návraty vítězů a nové talenty na XV. ročníku Akademie Václava Hudečka

1. 8. 2011 -

Je to přesně rok, co si z rukou houslového virtuóza Václava Hudečka, převzal hlavní cenu mistrovský nástroj z dílny Josefa Holiše, vítěz čtrnáctého ročníku Akademie Václava Hudečka. Tehdy jednadvacetiletý Marek Pavelec, který byl v Luhačovicích vůbec poprve, působil velmi suverénně a hovořil o svém dalším směřování... působení v prestižním orchestru. Dostal cenu, nastoupil ke studiu na vyhlášené vídeňské vysoké  hudební škole, s Václavem Hudečkem absolvoval řadu koncertů. Splnily se mu sny, které má každý mladý talentovaný houslista, který se na Akademii Václava Hudečka přihlásí.

Letos tomu nebude jinak. Na 15. ročník, který proběhne od 1. – 13. srpna v Luhačovicích přijelo 18 studentů, z toho čtyři budou tak říkajíc noví. Kromě jejich  samostatných vystoupení se můžeme těšit na koncert kapely Čechomor, kde se představí studenti spolu s Václavem Hudečkem. Úplnou novinkou je letos úvodní koncert, který proběhl v neděli 31. července na Zámku Nový Světlov v Bojkovicích.

„Jsou to děti z Moravy a Čech, letos se přihlásilo 150 uchazečů, zatím co kapacita na kvalitní výuku je 18 studentů. Přihláška, kterou posílají je takové malé Curriculum vitae, kde student napíše jak dlouho hraje, u kterého pana profesora studuje, co hraje a co chce hrát, a pokud jsou to noví žáci, tak posílají svoji nahrávku. Z těchto přihlášek si pan Hudeček vybírá podle schopností přiměřených věku," uvedla Miroslava Krumpolcová, ředitelka Sdružení Václava Hudečka.

Studenti jsou ubytováni už tradičně v penzionu Agape, který se na čtrnáct dnů stává jejich  domovem a za dobu trvání akademie se mu neřekne jinak než „hrající dům". Organizátoři si pochvalují úžasné zázemí v základní umělecké škole, kde studenti chodí na konzultace a cvičí.

„Letos je připraveno devět koncertů. V kostele Svaté Rodiny v Luhačovicích, v Lázeňském divadle, v hale Vincentka,  v Městském kulturním domě Elektra. Opět vyjedeme do Štípy, kde se uskuteční koncert v kostele Narození Panny Marie v rámci projektu Krásné stavby s krásnou hudbou. Tam se nám loni moc líbilo (přímý přenos tohoto koncertu natáčela televize NOE)," dodala Miroslava Krumpolcová, ředitelka Sdružení Václava Hudečka.

Vstupenky na jednotlivé koncerty zakoupíte v CA Luhanka, Luhainfo, Lázeňském divadle a Městském informačním a turistickém středisku ve Zlíně.

Vyhledávání

Kontakt

Sdružení Václava Hudečka pro pořádání houslových kurzů Miroslava Krumpolcová

Kvítková 4703
760 03 Zlín
Česká republika
+420 571 117 130
+420 602 824 587