Marek Pavlica ze Starého Města dokázal, že talent, píle, houževnatost a obrovská pokora dokáží ze snu udělat skutečnost. To vše bylo možné vyčíst z tváře Marka Pavlici, když přebíral z rukou donátorů manželů Poláškových, majitelů společnosti Vitar, mistrovský nástroj. Housle pro tuto příležitost postavil již tradičně Mistr Jaroslav Kohout. Dalším gratulantem byl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který neskrýval radost z toho, že vítěz je právě z jeho kraje.

Ani páni ředitelé renomovaných orchestrů nepřišli s prázdnou. Ředitel FBM Josef Němý a ředitel Západočeského symfonického orchestru Milan Muzikář Marka pozvali k vystoupení s jejich orchestry, předvede se jako sólista. Další koncertní vystoupení ho čeká na turné adventních a vánočních koncertů po boku Václava Hudečka.

Mistrovský smyčec z dílny Luboše Odlase získala Klára Klánská, tedy druhé místo. Markéta A. Peldová získala cenu paní Nakakity, tedy třetí místo. Objevem roku se stal Milan Kostelenecký, ten byl na Akademii poprvé. Díky Nadaci STADLER – TRIER byli odměněni částkou 10.000,- Kč další studenti a to Jan Novák, Michael Foršt a Matej Pčolinský, tak byl oceněn jejich velký posun v práci. Všem oceněným blahopřejeme a vážíme si úsilí všech zúčastněných studentů, protože příprava a studium vzhledem k uzavření prezenční bylo velmi náročné.